Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi; ağızda bulunan yumuşak doku, çene, dişler ve çene eklemleri ile alakalı uygulamaları içeren tedavilerle ilgilidir. Bütün hastalıkların teşhisi ve cerrahi yöntemlerle tedavisinin yapılması kapsamında olumlu sonuçlar alınması arzu edilmektedir. Bu bağlamda hastanın lokal ya da genel anestezi çerçevesinde cerrahi uygulamalarla sağlığına kavuşturulması hedeflenmektedir. Uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen bu tedavilerde amaç sağlıklı diş ve çene yapısına sahip olmaktır.

 

Ağız ve Çene Cerrahisi

 

Ağız ve Diş Cerrahisi Tedavileri Nelerdir?

Ağız ve Diş Cerrahisi tedavileri, hastanın farklı sorunlarına yönelik tedavileri içermektedir. Bu alanda tercih edilen tedavileri aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür.

  • Sürmüş ya da gömülü kalan dişlerin çekilmesi,
  • Dental implant uygulamaları,
  • Protez uygulamaları öncesinde yumuşak ve sert dokulara yönelik cerrahi düzenlemeler,
  • Çene ve yüz bölgesindeki enfeksiyonların tedavi edilmesi,
  • Diş ve çene kırıklarına yönelik tedaviler,
  • Çene kemikleri ve kemikleri çevreleyen dokudaki bozulmaların iyileştirilmesi,
  • İmplant cerrahisi,
  • Dental Fobisi olan hastaların sedasyonu.

Farklı uygulamaları kapsayan ağız ve çene cerrahisi sayesinde başarılı bir sonuç elde etmek mümkündür. Bu çerçevede diş hekimi tarafından titiz bir şekilde gerçekleştirilen ön incelemeler sonrasında gerekli planlama gerçekleştirilmektedir. Siz de çene  cerrahisi ile ilgili profesyonel bir sonuca ulaşabilirsiniz. Süreç ile alakalı diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

 

Ağız ve çene şekli insan için önemli bir yer edinmektedir. Çenenin yapısı ve şekli sürekli olarak değişmektedir. İnsanlar genellikle merve aycan sayesinde çenelerini kolay bir şekilde yaptırmaktadır. Çene cerrahisi son yıllarında fazlasıyla gelişip kendini ilerletme adına birçok çalışma yapmaktadır.

Çenesini beğenmeyen kullanıcıların ilk yaptığı şey çene cerrahisi işlemine başvurmak olmaktadır. Bu işlemlerde genellikle çenenin yapısı ve şekli incelenmektedir. Sonrasında ise işlemlerin detayları değerlendirilmektedir. Yapılan değerlendirmelerin sonunda merve aycan her koşulda başarılı kliniklere imza atmaktadır.

İnsanlar kliniğin başarısından etkilendiklerinden dolayı genellikle bu işlemleri seri bir vaziyette yaptırmaktadır. Her şeyin tutarı ölçüleri ve doğrultuda ayarlanmaktadır. Operasyonlar kısaca abla sürdüğü için çene cerrahisi alanında gelişme gösterebilecek cerrahi aşamalarında bulunmaktadır. Fiyatlandırma ve tutarlar buna bağlı olarak değişmektedir.

 

​​​​​​Ağız ve Çene Cerrahisi Aşamaları Nelerdir?

Bu işlemler yapılmadan önce kişilerin ağız ve çene yapıları kontrol işlemleri tamamlanan kişilerin ağzına uygun yapılacak tedavi yöntemi seçilmektedir. Tedavi yöntemi sonuçlarına göre kişinin ameliyat süresinin ne kadar uzun ya da kısa olacağına karar verilmektedir. Kişinin çenesi geride ise genellikle öne alma işlemi uygulanmaktadır.

Eğer kişinin çenesi arka tarafa doğru yatkın bir şekilde bulunuyorsa çenesine takılan aparatlar ile birlikte çene tekrar yerine oturtturulmaktadır. Genelde çene kaymalarında da bu yollara sıklıkla başvurulmaktadır. Bu işlemlerde çeneyi sabitleyebilecek aparatlar ile birlikte tutunma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

Ağız ve Çene Cerrahisi Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Fiyatlandırmalara bakıldığı takdirde fiyat aralıkları genellikle çenelerin büyüklüklerine ve küçüklüklerine göre değişmektedir. Büyük yapıyor dışarıya göre takılacak olan aparatlar daha geniş çaplı olmaktadır. Doğrultuda ayarlandığı için de kolay işlemler yapılmaktadır. Bu şekilde ile izlenen tedavi yöntemleri genellikle başarılı bir şekilde sonuçlandırıldığı için insanlar çok fazla tercih etmektedir.

 

Dental Implant >>>

Merve Aycan Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz, diğer tedavilerimizi incelemek için tıklayınız.

Ağız ve Çene Cerrahisi Ağız ve Çene Cerrahisi; ağızda bulunan yumuşak doku, çene, dişler ve çene eklemleri ile alakalı uygulamaları içeren tedavilerle ilgilidir. Bütün hastalıkların teşhisi ve cerrahi yöntemlerle tedavisinin yapılması kapsamında olumlu sonuçlar alınması arzu edilmektedir. Bu bağlamda hastanın lokal ya da genel anestezi çerçevesinde cerrahi uygulamalarla sağlığına kavuşturulması hedeflenmektedir. Uzman diş hekimleri tarafından […]