Antalya invisalign

Antalya invisalign, Günümüzde estetik ihtiyacın artması ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortodontik tedavi şekli de tamamen değişmiştir. Şeffaf plak denilen İnvisalign tedavisi hastanın tüm diş yapısının 3 boyutlu hale getirilerek bilgisayara aktarılması ve tedavinin dijital ortamda gerçekleştirilmesi işleminden oluşmaktadır. Hastalar tedavi sonucunu, tedaviye başlamadan görebilmektedirler. Bu sistem sayesinde çok daha kontrollü ve kısa sürede ortodontik tedavi gerçekleştirilebilmektedir.

 

Antalya invisalign plak tedavisine nasıl başlarım?

  1. Aşama : İlk olarak ağız hijyeninizin sağlanması gerekmektedir. Eğer varsa diş taşlarınız temizlenmeli, çürüklerinizin tedavileri gerçekleştirilmelidir. Tüm diş ve diş etleriniz sağlıklı bir yapıda olmalıdır.
  2. Aşama: Klinikte ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız çekilir.
  3. 3 Boyutlu tarayıcılar kullanılarak ağız içi dijital ortama aktarılır.

invisalign, her bir plakta 0.25 mm’lik hareket olacak şekilde dişlerin düzgün sıralanmasını sağlayan bir tedavi şeklidir. Her bir plak 1 hafta-10 gün ve ortalama 20-22 saat kullandırılır ve bir sonraki plağa geçilir. Siz plaklarınızı değiştirdikçe, dişlerinizde değişecektir.

Neden Antalya invisalign?

Görünmez tedavi: invisalign plaklar neredeyse görünmezdir, böylece dişlerinizi hiç kimse bilmeden düzeltebilirsiniz. Ayrıca takıp çıkarılabilirler, böylece ne isterseniz yiyip içebilirsiniz.

Temizlemesi kolay: Geleneksel metal diş telleri, dişlerinizin düzgün ve rahat bir şekilde diş ipi veya diş fırçası kullanılarak temizlenmesini zorlaştırabilir. Hijyenin tam olarak  sağlanamaması, dişlerinizdeki çirkin izlere ve hatta muhtemelen çürümelere yol açabilir. invisalign plaklar çıkarılabilir olduğu için, sanki hiç ortodontik tedavi görmüyor gibi çok daha kolay ve pratik bir şekilde ağız hijyeninizi sağlayabilirsiniz.

 

invisalign Nedir?
invisalign Nedir?

 

Dişlerde daha güvenli: geleneksel metal diş tellerinin diş yüzeyinden çıkarılması bazen diş yüzeyinde aşınmalara sebebiyet oluşturabilmektedir. Antalya invisalign tedavisinde ise böyle bir durum söz konusu değildir.

Tedavinin son halini görebilme: Tedaviye başlamadan önce kendi sanal tedavi planınızı görmenizi sağlar. Böylece ilk seansta, tedavinin tamamlandığı zaman dişlerinizin nasıl olacağını görebilirsiniz.

Yeterli süre kullanıldığını gösteren buton: Diğer şeffaf plaklardan farklı olarak plakların içerisine yerleştirilmiş mavi göstergeye sahiptir. Bu mavi gösterge plaklarınızı uygun süre kullandığınızda rengi değişecektir.

 

Plaklarımı yemek yerken çıkarmalı mıyım?

Yemek yerken ve sıcak içecekler içerken plağın termoplastik özellik göstermesinden dolayı çıkarmanız önerilir.

 

Plaklarımın temizliği nasıl olmalıdır?

Sabah ve akşamları diş fırçası ve macun yardımıyla ılık su altında aynı zamanda 5 günde 1 olacak şekilde temizleme kristalleri ile de temizlenmesi önerilir.

 

invisalign 1

 

Invisalign tedavisinde kontrollerim ne sıklıkta olmalıdır?

Vakanızın durumuna göre ilk başlarda 2 ayda bir daha sonraları hastanın kooperasyon durumuna ve ağız içi durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Invisalign tedavisi ağrılı olur mu?

Tedavinin her yeni aşamasının başında birkaç gün boyunca geçici, küçük rahatsızlık hissedebilirsiniz. Bu normaldir ve tipik bir basınç hissi olarak tanımlanır. Bu rahatsızlık genellikle birkaç gün sonra gider.

Plaklar benim konuşmamı etkiler mi?

Çoğu hastada böyle bir şikayet olmamakla birlikte tüm ortodontik tedaviler gibi, plaklar da bazı kişilerin konuşmasını geçici olarak etkileyebilir ve bir veya iki gün için hafif bir pelteklik olabilir.

Plaklar kaç gün içerisinde gelir?

Klinikte ölçü alınma işleminizden sonra yaklaşık 3 hafta ile 6 hafta arasında plaklarınız işleme hazır hale gelecektir.

İnsanların vücutlarında ve yaşamlarında en önem verdiği şeylerden biri de dişler olmaktadır. Dişlerin nasıl göründüğünü pek çok önemi bulunmaktadır. Özellikle dişlerinde karartılardan şikayetçi olan kişilerim ilk tercih ettiği şeylerden biri invisalign olmaktadır. Bunun bir diğer anlamı ise şeffaf plak tedavisi olarak geçmektedir. Bu yöntem dişlerin hizalanmasını ve kolay bir şekilde şekillenmesini sağlamaktadır.

Bunu yapan en iyi yerlerden biri olarak bilinen merve aycan sayesinde yeni tedavi yöntemleri geliştirilmeye devam etmektedir. Bu yöntemde dişin yapısı incelenip buna uygun olup olmadığına karar verildikten sonra bir analiz gerçekleştirilmektedir. Bu ayın sonucunda eğer olumlu sonuçlar olduysa invisalign tedavisine başlanmaktadır.

Tedavileri içerikleri ve yapıları kişinin istekleri ve tercihleri doğrultusunda değiştirilebilmektedir. En büyük avantajlarından biri şeffaf olduğu için göz açısından herhangi bir bozukluk meydana getirmemektedir. Operasyon yapacak kişinin başarılı olması tedavi sürecini hızlandırmaktadır. Dijital bir ortodonti sistemi olarak da geçebilmektedir.

 

Antalya invisalign Yaptırmanın Yöntemi Nelerdir?

Bunu yaptıracak olan kişinin diş yapısı incelenmektedir. Diş yapısı incelendikten hemen sonra plakların oluşturulabilmesi için ölçülerin olması gerekmektedir. Ölçüler alındıktan sonra 3 boyutlu yazıcılar sayesinde kişiye özel olabilecek plaklar üretilmektedir. Yazıcılardan çıkan plakların kişinin diş yapısına tam oturduğu bilinmektedir. Öncelikle hastanede diş yapısında herhangi bir problem varsa o kesinlikle tedavi edilmektedir.

 

Antalya invisalign Yaptırma Yönteminin Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Buradaki fiyatlandırmayı etkileyebilecek en önemli hususlardan biri kullanılacak malzemelerin kaliteli olup olmaması olmaktadır. Klinikteki en iyi malzemeleri kullanan merve aycan insanların sağlığı açısından da önemli işleri imza atmaktadır. Yapılan malzemeler özel olarak üretildiği için her detayı ayrı ayrı işlenerek yapılmaktadır.

Bunlar toplu bir değerlendirmeye sokulduğu takdirde fiyatlandırma açısından her zaman makul sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Kullanıcıların diş yapısı incelendikten sonra tedavi yöntemlerinin hepsi başarılı bir şekilde devam ettirilerek aydan aya kontrolleri ile birlikte sağlamlık testinden geçmektedir.

 

 

Merve Aycan Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz, diğer tedavilerimizi incelemek için tıklayınız.

Antalya invisalign Antalya invisalign, Günümüzde estetik ihtiyacın artması ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortodontik tedavi şekli de tamamen değişmiştir. Şeffaf plak denilen İnvisalign tedavisi hastanın tüm diş yapısının 3 boyutlu hale getirilerek bilgisayara aktarılması ve tedavinin dijital ortamda gerçekleştirilmesi işleminden oluşmaktadır. Hastalar tedavi sonucunu, tedaviye başlamadan görebilmektedirler. Bu sistem sayesinde çok daha kontrollü ve kısa […]