Antalya Ortodonti

Özel bir alan Antalya Ortodonti,

Antalya Ortodonti; diş, çene (iskelet) ve yüzdeki düzensizliklerin teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen özel bir diş hekimliğidir. Amacı, sağlıklı ve fonksiyonel bir ağız içi kapanışıdır. Bununla birlikte kişisel görünümün geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bunların sonucunda zihinsel ve fiziksel esenliğin sağlanması olarak açıklanabilir.

 

Neden Antalya ‘da Ortodonti Tedavisi?

Bu tedavi, dişlerinizin daha kolay temizlenmesini böylelikle diş çürümesi ve diş eti hastalıkları riskinin azalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda dişlerinizin düzgün bir şekilde bir araya gelmesini sağlar, bu da çene ekleminizde ve çevreleyen kaslarınızda daha az stres olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak; baş ağrıları, migren, boyun, sırt veya omuz ağrısı gibi düzenli sorunların giderilmesine yardımcı olabilir.

 

Antalya Ortodonti
Antalya Ortodonti

 

Antalya Ortodonti Tedavisinin Faydaları

o Diş, profil ve gülümsemenin gelişmesi
o Kişisel özsaygınızın ve güveninizin artması
o Dişlerin doğru fonksiyona ulaşması
o Diş ve dişetinin kolay fırçalanabilmesi
o Oral hijyeni ve farkındalığı arttırması

Dişlerdeki çarpık görüntü ve düzensiz gelişim ortodonti yöntemi ile tedavi edilebilir. Bu tedavi yönteminde dişlerin sağlıklı bir şekilde gelişimini sağlamak ve estetik görüntü kazandırmaktır. Merve Aycan ortodonti tedavi yöntemi ile dişlerde daha estetik bir görünüm meydana geliyor.

Genetik nedenlerle meydana gelen diş eğrilikleri hasta için ‘gülümseme’ problemi meydana getiren bir durumdur. Toplum içinde psikolojik baskı unsuru olan diş eğriliği küçük yaştan itibaren takip edilmesi gereken bir problemdir. Ortodonti tedavisiyle dişlerdeki eğrilik tam anlamı ile ortadan kaldırılıyor.

 

Ortodonti Tedavisi Ne Zaman Başlar?

Süt dişlerinin dökülmesi esnasında ortodonti problemleri gün yüzüne çıkmaya başlar. Özellikle çene ve damak gelişimi problemi bu rahatsızlığın temelini oluşturur. Ayrıca buna bağlı olarak çene kemiğindeki problemler dişlerin iç içe çıkması ve yirmilik dişlerin düzensiz çıkması şekilsel anlamda dişlerin görünümünü bozar. Merve Aycan güncel yöntemlerle tedavi işlemi gerçekleştiriyor.

Bununla birlikte hasta yemek yeme, konuşma ve gülümseme gibi problemlerle karşılaşmaya başlar. Dişlerin eğri çıkması veya fazladan çıkan dişler küçük yaşta kendini göstermeye başlar. Dişin gelişimi 20 yaşına kadar sürer ve bu süre zarfında düzenli olarak ortodonti muayenesi yapılmalıdır.

 

Ortodonti Tedavisinin Avantajları

Küçük yaşta ortaya çıkan diş eğrilikleri ve düzensizlikleri bu tedavi yöntemi ile daha düzgün bir hale gelmektedir. Çocuk yaşta başlayan ortodonti tedavisi ilerleyen yaşlarda meyvesini vermeye başlar. Diş teli ve şeffaf tel tedavisi çocuklarda diş gelişiminin daha düzgün bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bu tedavide dişler tellerle düzgün hale getirilir ve tellerle sabitlenir. Tedavi süresi sonunda dişler düz bir şekilde çıkmaya ve daha estetik bir görünüme kavuşur.

Özellikle okul hayatında dişleri eğri olan çocuklarla alay ediliyor. Bu durumda çocuğun psikolojisi ve eğitimi olumsuz etkilenir. Bu tedavi hem dişlerin daha estetik ve daha düzgün çıkmasını sağlar, hem de çocuğun psikolojisinde olumlu etki oluşturur.

 

Pedodonti >>>

Merve Aycan Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz, diğer tedavilerimizi incelemek için tıklayınız.

Antalya Ortodonti Özel bir alan Antalya Ortodonti, Antalya Ortodonti; diş, çene (iskelet) ve yüzdeki düzensizliklerin teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen özel bir diş hekimliğidir. Amacı, sağlıklı ve fonksiyonel bir ağız içi kapanışıdır. Bununla birlikte kişisel görünümün geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bunların sonucunda zihinsel ve fiziksel esenliğin sağlanması olarak açıklanabilir.   Neden Antalya ‘da Ortodonti Tedavisi? Bu tedavi, […]