Dental implant

Dental implant, ağız ve diş sağlığı ile alakalı meydana gelen pek çok problemin ortadan kaldırılması anlamında tercih edilen çözümlerdir. Dişlerde görülen çürüme ve diğer sorunların diş kaybına neden olduğu bilinmektedir. Diş eksikliğinin hem görsel hem de işlevsel olarak problemlere neden olduğu düşünüldüğünde bu implant uygulaması kalıcı ve doğal çözümler sağlar. Uzman diş hekimlerinin gerçekleştirdiği bir uygulama olarak bu implant seçeneği ile başarılı bir sürece ulaşmak mümkündür.

Günümüz diş tedavi dünyasının en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri implant tedavisidir. Günlük hayatımızda dişlerin temizlenmemesi ve diş çürütücü gıdaların sıklıkla tüketilmesi nedeniyle dişlerde çürüme meydana geliyor.

Yaşa bağlı olarak diş dökülmesi de ağız ve diş sağlığını olumsuz yönde etkileyen durumlardan biridir. Diş tedavisinde köklü bir çözüm olan bu tedavi yönteminde profesyonel Merve Aycan diş kliniği çözümleri gerekiyor.

 

Dental implant
Dental implant

 

Dental İmplant Uygulamasının Avantajları

Diş tedavisinin en çok tercih edilen Merve Aycan implant yöntemi, diş eksikliği giderilmesi işleminde kullanılan implantın birçok avantajı vardır.

Ağız ve diş sağlığı konusunda oldukça önemli bir seçenek olan bu implant uygulaması, diş sağlığı konusunda en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Diş eksikliklerinin giderilmesini sağlayan bu implant uygulaması sayesinde aşağıdaki avantajlara ulaşmak mümkündür.

 • Dişlerin görsel olarak eksiksiz bir yapıya sahip olması,
 • Konuşma sırasında meydana gelen sorunların giderilmesi,
 • Diş köklerinin daha sağlam olması,
 • Yemek yerken yaşanan problemlerin giderilmesi,
 • Özgüven eksikliğinin giderilmesi,
 • Ağız ve diş sağlığının arzu edilen noktaya ulaşması,
 • Daha dayanıklı dişlere sahip olmak.
 • En önemli avantajı estetik görüntüsüdür. Normal bir diş gibi görünür.
 • Konuşmada her hangi bir sorun yaşanmaz.
 • Kök çene kemiğine sabitlendiği için oldukça sağlamdır.
 • Yemek yemede her hangi bir problem yaşanmaz.
 • Hastanın dişle ilgili psikolojik sorunları tamamen çözülür.
 • Diş sağlığında maksimum seviyeye ulaşılır.
 • Bu dişler ömürlüktür.

 

Diş tedavisinde profesyonel diş kliniği yöntemleri tercih edilmelidir. Dental implant bu kategorinin en önemli konusudur.

Tüm bu avantajları düşünüldüğünde dental implant uygulamaları oldukça önemlidir. Siz de diş eksikliklerinizi gidermek ve implant ayrıcalıklarından faydalanmak adına diş hekiminizle görüşebilirsiniz. Size özel bir planlama yapıldıktan sonra implant uygulamalarının gerçekleştirilmesi söz konusu olacaktır.

 

Dental İmplant Tedavisi Kesin Çözüm

Implant uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus profesyonelliktir. Çene kemiğinde meydana gelen her hangi bir sorun bu tedavinin uygulanmasını engeller. Bu nedenle uzman hekimler öncelikle çene kemiğini muayene eder. Ayrıca diş etlerinde meydana gelen kis veya iltihap gibi rahatsızlıklar tedavi edilmeden dental implant uygulamasına geçilmez.

Çene kemiğine yerleştirilen diş yuvası protez özelliğine sahiptir ve üç ay gibi bir sürede vücuda adapte olur. Bazı hastalarda uyum süreci daha fazla olabilir. Diş yuvasının çene kemiğine uyum sağladıktan sonra protez diş yuvaya yerleştirilir. Bu dişler ömür boyu kullanılır ve sararma gibi sorunla karşılaşmaz.

Eksik diş tedavisinin günümüz şartlarında en iyi tedavi şekli implant yöntemidir. Bütün dişlerini kaybetmiş hastalar için de bu tedavi yöntemi tercih edilir. Çok yaşlılarda veya kemik hastalarında son kararı uzman diş hekimi vermektedir.

 

Diş Beyazlatma >>>

Merve Aycan Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz, diğer tedavilerimizi incelemek için tıklayınız.

Dental implant Dental implant, ağız ve diş sağlığı ile alakalı meydana gelen pek çok problemin ortadan kaldırılması anlamında tercih edilen çözümlerdir. Dişlerde görülen çürüme ve diğer sorunların diş kaybına neden olduğu bilinmektedir. Diş eksikliğinin hem görsel hem de işlevsel olarak problemlere neden olduğu düşünüldüğünde bu implant uygulaması kalıcı ve doğal çözümler sağlar. Uzman diş hekimlerinin […]