Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, sağlıklı bir gülüşe sahip olmak isteyen her bireyin tercih ettiği uygulamalardan bir tanesidir. Beslenme bozuklukları, kötü alışkanlıklar ve antibiyotik kullanımı nedeniyle gündeme gelen renklenmeler dişlerde beyazlatmayı gerekli kılar. Bu çerçevede diş beyazlatmayla kötü görünümü ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı dişlere sahip olmak mümkündür.

 

Beyazlatma Çeşitleri

Beyaz ve sağlıklı dişlerin özgüveni de etkileyen bir durum olduğu düşünüldüğünde diş beyazlatmanın hastalar için önemi oldukça fazla. Bu çerçevede beyazlatmayı tercih eden hastalar için 2 farklı uygulamaya başvurulmaktadır.

 

Ofis Tipi Beyazlatma – Ofis Bleaching

Diş beyazlatmada en etkili seçeneklerden biri olarak kabul edilmektedir. Klinikte gerçekleşen beyazlatma işlemleri sayesinde hastanın dişlerinde kalıcı ve dikkat çekici bir beyazlığa ulaşmak söz konusu olur. Genellikle 2-3 seansta tamamlanan bir uygulama olan ofis tipi beyazlatmada her seans 15 dakika sürmektedir. Hastaların beslenme alışkanlıklarını iyileştirmeleri ve sigara gibi alışkanlıklarından uzak durmaları durumunda beyazlatma kalıcı olur.

 

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

 

Ev Tipi Beyazlatma – Home Bleaching

Ev tipi beyazlatmada ön muayene sonrasında hastaya uygun bir plak üretilmektedir. Plak içerisine diş hekimi tarafından önerilen aralıklarla sıkılan ilaç sayesinde dişlerde beyazlama meydana gelir. Uygulama süresi ortalama 1 – 2 haftadır.

Bu uygulamalar diş hekimi kontrolleri ve hasta tercihleri doğrultusunda belirlenmektedir. Sonuçlar, tedaviye ve önerilere uyulduğu takdirde tatmin edici seviyede olacaktır.

Sigara, çay ve kahve tüketiminin fazla olması durumunda ilk aşamada dişler olumsuz etkilenir. Özellikle diş temizliğine önem verilmediğinde ciddi anlamda dişlerde sararma oluşur. Sık sık dişler fırçalandığı halde temizlenmiyorsa bu durumda klinik ortamda beyazlatma yapılmalıdır. Merve Aycan diş kliniği modern tedavi yöntemleriyle dişlerinizin eskisi gibi beyazlamasını sağlıyor.

 

Dişler Neden Beyazlamaz?

Diş fırçası kullanıldığı halde dişler beyazlamıyorsa klinik tedavi yöntemi ile beyazlatılmalıdır. Dişlerin yüzeyinde bulunan küçük kılcal damarlar zamanla yemek atıklarıyla dolduğunda fırçalanmasına rağmen temizlenemez. Bu durumda fırçalama yönteminden daha etkili bir yönteme ihtiyaç duyulur. Merve Aycan diş beyazlatma yöntemleri bu konuda etkili sonuç veriyor.

Diş kliniğinde bulunan özel diş beyazlatma cihazları bu konuda büyük kolaylık sağlar. Ayrıca beyazlatma yöntemi de bu kategoride istenen başarıyı sağlar. Dişler arasında biriken kalıntıların temizlenmesi işlemi dişlerin eskisi gibi beyaz görünmesini sağlar. Diş beyazlatma kötü görünümlü dişlerin daha estetik görünmesinde etkili olur.

 

Diş Beyazlatma Yöntemi Etkili mi?

Dişin sararmasında çayın etkisi oldukça fazladır. Çay tiryakilerinin dişleri kısa sürede sararır. Bir de buna sigara eklendiği zaman dişler temizlenmediğinde ciddi anlamda dişlerde sararma meydana gelir. Öyle ki bazı hastalarda dişler koyu bir renk almaya başlar. Bununla birlikte bazı ilaçlar da dişlerin sararmasına neden olur.

Dişler temizlenmediği zaman bazı olumsuz sonuçlar meydana gelir. Düzenli fırçalanmayan dişler çürümeye ve bununla birlikte sararmaya başlar. Kötü görünümlü dişlere sahip kişiler toplum içinde gülümsemeyi unutur. Psikolojik anlamda hastada sosyolojik bir baskı oluşur. Dişlerin beyazlatılması hastanın psikolojik anlamda rahatlamasında etkili olur.

Diş beyazlatma sadece dişlerin estetik yapısında etkili bir tedavi yöntemi değildir. Toplumsal anlamda psikolojik rahatsızlık oluşturan gülümseme sorunu tamamen çözüme kavuşuyor. Bununla birlikte hasta psikolojik anlamda daha rahat hareket ediyor.

 

Gülüş Tasarımı >>>

Merve Aycan Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz, diğer tedavilerimizi incelemek için tıklayınız.

Diş Beyazlatma Diş beyazlatma, sağlıklı bir gülüşe sahip olmak isteyen her bireyin tercih ettiği uygulamalardan bir tanesidir. Beslenme bozuklukları, kötü alışkanlıklar ve antibiyotik kullanımı nedeniyle gündeme gelen renklenmeler dişlerde beyazlatmayı gerekli kılar. Bu çerçevede diş beyazlatmayla kötü görünümü ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı dişlere sahip olmak mümkündür.   Beyazlatma Çeşitleri Beyaz ve sağlıklı dişlerin özgüveni […]