Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği çerçevesinde diş ve diş etlerinde meydana gelen estetik bozulmaların giderilmesini ifade eden tedaviler bütünüdür. Hastanın diş ve çene yapısına uygun şekilde tedaviye karar verilirken amaç tamamen güzel ve sağlıklı dişlere sahip olmaktır. Multidisipliner bir tedavi olarak kabul edilen tasarım sayesinde sağlıklı ve özgüvenli dişlere sahip olmak mümkündür.

 

Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

Hastaların estetik gereksinimleri birbiri ile aynı değildir. Bu nedenle de hastanın gülme tasarımı çerçevesinde hangi tedaviye ihtiyaç duyacağı ön muayene sonrasında belirlenmektedir. Gülüş tasarımı tedavisine başvurmak isteyen hastaların yüz hatları, cinsiyetleri, yaşları ve beklentileri dikkate alınmaktadır. Bu sayede işlemlerin daha sağlıklı bir şekilde tamamlanması mümkün olur.

Hastaların diş yapısını daha sağlıklı bir seviyeye taşımak adına öncelikle çürük dişler ve diş eti hastalıklarıyla ilgili tedavilere başvurulmaktadır. Daha sonra hastanın ihtiyaçları doğrultusunda ‘Gingivektomi’, Diş Beyazlatma’, ‘İmplant’ gibi uygulamalar yapılmaktadır. Bunların yanı sıra ‘Porselen ve Lamine Kaplama’, ‘Zirkonyum Kaplama’, Ortodontik Tedavi’ gibi pek çok uygulama gerçekleştirilmektedir. Planlama doğrultusunda titiz bir şekilde gerçekleşen bu tasarım ile sağlıklı sonuçlara ulaşmak mümkündür.

 

Gülüş Tasarımı

 

Kimlere Uygundur?

Bu tedavii ile ilgili başarılı bir süreç için diş hekimi ile görüşmek gerekir. Muayene ve planlama konusunda gerçekleşen başarılı çalışmalar sonrasında tedaviye dair nihai karar verilmektedir. Diş hekiminizle görüşerek tedavi sürecini planlayabilirsiniz.

Ağız bakımı denildiğinde ilk olarak ağız kokusu, diş ağrısı ve diş kayıpları akla gelmektedir. Fakat ağız ve diş sağlığında estetik de çok önemlidir. Özellikle gülüş estetiği son zamanlarda çok sık araştırılan konulardan birisidir. Diş eti hastalıkları, diş dizilimindeki çarpıklıklar, anormal renklenmeler ve diş kayıpları gibi estetiksel sorunlar kişilerin günlük hayatlarını da olumsuz etkilemektedir. Bu anlamda merve aycan ağız ve diş estetiği aşanında sizlere hizmet vermektedir.

 

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş estetiği alanında gülüş tasarımı ilk olarak hastanın beklentilerini doğru anlamak ile başlamaktadır. Hasta ağzından ölçüler alınarak hazırlanan modeller üzerinden problemler de belirlenmektedir.

Daha sonra hastanın ağız içi ve yüz fotoğrafları ile bilgisayar ortamında özel programlar kullanılarak ölçümler yapılmaktadır. Tedavi sonrasında ise oluşacak en yaklaşık görüntüler programlar ve hasta ağzına aslına uygun bir şekilde hazırlanmış geçici restorasyon ile hastaya sunulmaktadır.

 

Gülüş Tasarımı Neden Yaptırılmalıdır?

Ağız bakımı ile beraber estetik açıdan yapılan işlemler merve aycan tarafından sizlere hizmetleri sunulmaktadır. Sunduğu bu hizmetler arasında gülüş tasarımları da yer almaktadır. Özellikle daha etkileyici bir gülümseme için gülüş tasarımı yapılması gerekir. İş hayatında ve tüm sosyal hayat içerisinde kişilerin kendini daha iyi hissetmeleri ve kendisine olan saygısının artması için uygulanan estetik işlemlerden birisi olmaktadır.

Gülüş tasarımları ile kişiler hayatının tüm alanında motive olmuş bir şekilde devam edebilecektir. Kişilerin doğal dişleri dayanıklı ve işlevsel olması dışında çürümeye yatkın, kırılgan olabilmektedir. Kişilerin doğal dişlerinin bu durumda olması halinde çözüme kavuşmak için mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Dişlerde çürüme veya kendiliğinden kırılma gibi durumlar dışında diş eti çekilmesi gibi durumlarda gülüş tasarımları yapılmaktadır. Ayrıca eksik dişlerin var olması veya diş etlerinde iltihaplanmalar var ise gülüş tasarımları ile estetik açıdan güzel bir ağız yapısına kavuşmak mümkündür.

 

Kanal Tedavsi >>>

Merve Aycan Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz, diğer tedavilerimizi incelemek için tıklayınız.

Gülüş Tasarımı Gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği çerçevesinde diş ve diş etlerinde meydana gelen estetik bozulmaların giderilmesini ifade eden tedaviler bütünüdür. Hastanın diş ve çene yapısına uygun şekilde tedaviye karar verilirken amaç tamamen güzel ve sağlıklı dişlere sahip olmaktır. Multidisipliner bir tedavi olarak kabul edilen tasarım sayesinde sağlıklı ve özgüvenli dişlere sahip olmak mümkündür.   […]