Antalya Ortodonti

Diş çarpıklıklarını, çene kemiklerinin birbirleri ve kafa kemikleri ile ilişkisini inceleyen, buna bağlı olarak da mevcut problemlerin teşhisini koyan bilim dalına ortodonti adı verilmektedir. Bu tedavide sistemde oluşan bozuklukların tedavisi yapılmaktadır. Özellikle çarpık diş problemlerinde veya aralıklı dişlerde doğru ve sağlıklı gülümseme antalya ortodonti ile mümkün olmaktadır.

 

Ortodontik Problemler Neden Oluşur?

Alt çenenin ön kısımda veya daha geride olması gibi bozukluklar ortodontik tedaviler ile düzeltilmektedir. Bu tedavide hastanın genellikle yaşı göz önüne alınarak karar verilmektedir. Hasta ergenlik çağında alt ve üst çene yapısının geride olması durumu mevcut ise ortodontik teknikler ile tedavisi yapılabilir. Bu hasta eğer yetişkin ise tedavisi antalya ortodonti ve cerrahi iş birliği ile gerçekleştirilmektedir.

 

Bebeklerin ve çocukların uzun süre biberon ve yalancı emzik kullanması, parmak emmesi, tırnak yeme gibi alışkanlıkların olması da ortodontik bozukluklara sebep olabilmektedir. Bu alışkanlıkların en erken zamanda tedavi edilmesi çok önemlidir. Ortodonti bozukluklar için tedavi hizmeti veren merve aycan tüm ortodontik tedavi hizmetlerini sizlere sunmaktadır.

 

antalya ortodonti
antalya ortodonti

 

Ortodontik Tedavilerin Amacı Nedir?

Ortodontik tedaviler alanında hizmet veren merve aycan bozulmaların önlenmesi, diş çarpıklıkların önlenmesi, diş ayrıklıkların düzeltilmesi gibi tüm ortodontik tedavileri gerçekleştirmektedir. Halk arasında diş teli tedavisi olarak bilinen bu tedaviler için erken yaşlarda başlanması da çok önemlidir.

 

Genellikle 9 ile 14 yaş arasında başlamaktadır. Ancak süt dişlerin gelişmesi ve yerlerini kalıcı dişlere bırakması sürecini kontrol altında tutmak için çocukların 7 yaşından önce de antalya ortodonti uzmanına başvurması önerilmektedir.

 

Ortodontik alanında hizmet veren merve aycan metal braketler, seramik braketler, safir braketler, lingual braket gibi birçok tedavi yöntemlerini uygulamaktadır. Bu şekilde var olan bozukluklar gerekli tedavi yöntemi ile düzeltilmekte ve daha sağlıklı ve güzel bir ağız ve diş sağlığına kavuşulmaktadır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

 

Antalya Ortodonti” te bir düşünce

  1. Pingback: Dişlerde Estetik Görünüm Nasıl Sağlanır?  – Bilecik Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir