Çene Eklem Ağrısı Sorunları

Çene eklem ağrısı, çene bölgesinde hissedilen özellikle konuşma, yutkunma ve nefes almaya engel oluşturan ağrı çeşididir. Bu ağrı bazı durumlarda dayanılmaz bir hal alabilmektedir. Çene ağrıları, eklemlerin yer değişmesi ile oluşmaktadır. Bazen bu dokular tahrip olup ağrı şiddetlenebilmektedir. Birçok farklı hastalıkların sinyali olarak çene eklem ağrısı görülmektedir.

 

Çene Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

Çene ağrısı diş hastalıkları ve kemik dokuda meydana gelen kırılma ve çıkmalar ile ortaya çıkmaktadır. Diğer çene eklem ağrısı çeşitleri şunlardır;

Apseli diş, bakteriyel bir hastalıktır. Dişin etrafının iltihap toplaması ile görülmektedir. Apseli diş şiddetli bir çene ağrısına sebep olmaktadır. Apseli diş ağrısı sinirleri uyardığı için şiddetli çene ağrısı görülmesi olağandır.

Artrit, doğrudan eklemlerin iltihaplanması hastalığıdır. Eklemleri etkilediği için yeme içme ve nefes almada zorluk yaşanmasına sebep olmaktadır.

Diş sıkma ve gıcırdatma, sürekli diş sıkma çene kaslarında ağrıya sebep olmaktadır. Bu eklem yeri kaslarına dokunulduğunda ağrı yapabilmektedir.

Diş eti hastalıkları, yetersiz ve sağlıksız diş eti bakımı çene eklemlerinde ağrıya sebep olabilmektedir.

Kabakulak, tükürük bezlerini etkileyen bir hastalıktır. Tükürük bezleri çene ve kulaklar arasında bulunmaktadır. Bu yüzden çene ağrısına sebep olmaktadır.

 

Çene Eklem Ağrısı Sorunları
Çene Eklem Ağrısı Sorunları

 

Çene Ağrısı Tedavi ve Hekim Önemi

Uzman diş hekimi Merve Aycan diş ve çene cerrahisi konusunda çalışmaktadır. Çene eklem ağrıları tedavi edilmezse kötü sonuçlar doğurmaktadır. Her hastalıkta olduğu gibi alanında uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi önemlidir.

Çene eklemi ağrısının tedavisinde hekim bir tedavi yolu belirler. Antalya ilinde hizmet verem Merve Aycan çene ağrısı tedavisinde kolay sonuçlar alabilmektedir. Yıllardır sektörde bulunması ve daha önceki tedavi yöntemlerinde başarı sağlaması ile kendini ispatlamıştır.

Yanlış hekim seçimi içinde bulunulan durumdan daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Randevu ve fiyat bilgisi için www.Merveaycan.com sitesine ulaşım sağlanmalıdır.

 

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir