Gülüş Tasarımı Antalya

Sağlıklı yaşam açısından diş ve diş etlerinin sağlıklı olması önemlidir. Bunun yanında dişlerin yüz hatlarını uygun olması ve aynı zamanda gülüş estetiği de oluşturması gerekir. Dişler ve diş etleri nedeniyle gülüş estetiğinin bozulması kişinin doğuştan gelen fizyolojik yapısından kaynaklı olabileceği gibi, yeterli özenin gösterilmemesi sonucu renk değişimleri, diş etlerinde çekilmeler, diş kayıpları nedeniyle sonradan edinilebilen rahatsızlıklardandır. Kişi yüz hattına uygun diş ve diş eti tasarımları gerçekleştirilebilir. Hastalar bu sayede ağız ve diş sağlığına kavuşarak aynı zamanda çekinmeden gülümseyebilirler.

 

Gülüş Tasarımı Nedir?

Teknolojik gelişmeler birçok alanda olduğu gibi, estetik diş hekimliğinde de etkin bir şekilde kullanılır. Estetik diş hekimliği yeni gelişmelere bağlı olarak etkileyici gülüş tasarımlarının oluşmasına imkan verir.

Diş estetiği konusunda Ortodontist Merve Aycan klinik ortamında gelişmiş teknolojik imkanları kullanarak birçok başarılara imza atmıştır. Gülüş tasarımı, öncelikle dişlerde ve diş etinde meydana gelen sorunların giderilmesi ve kişinin yaşı, cinsiyeti, yüz hatları tasarlanarak, kişiye uygun diş ve ağız yapısının oluşturulması işlemidir.

 

Nasıl Yapılır?

Hasta gülüş tasarıma hazırlanırken, öncelikle ağız ve diş sağlığına engel oluşturulacak sorunlar ortadan kaldırılır. Var ise sorunlara yönelik tedavi süreci başlatılır. Gülüş estetiğinden bahsedebilmek için, öncelikle ağız ve diş sağlığının mevcut olması gerekir. Doktor hasta ilişkisi içerisinde, hastanın beklentileri ortaya konulur.

Hasta gülüş tasarımı için uygun pozisyona geldiğinde, hastanın ağız ve diş ölçüleri alınarak buna ilişkin modellemeler yapılır. Tasarımlar bilgisayar ortamına taşınarak fotoğraflama işlemleri ve bilgisayar üzerinde modellemeler gerçekleştirilir. Bunda kişinin yüz hattı, fiziki koşulları değerlendirilir. En uygun modelleme sağlandığında, uygulama ve tedavi yöntemlerine başlanır. Yapılan işlemlerin tasarıya en yakın konumunda işlem sonlandırılır. Bu sayede hasta yeni gülüş estetiğine kavuşur.

 

Gülüş Tasarımı Antalya Klinik
Gülüş Tasarımı Antalya Klinik

 

Gülüş Tasarımında Kullanılan Yöntemler

Gülüş estetiğinin tasarımı ve uygulanan yöntemler, hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenir.

İhtiyaç durumuna göre;

  • Gingivektomi yöntemi,
  • Yaprak porselen (lamine diş),
  • Bonding, (kompozit lamine)
  • Zirkonyum kaplamalar,
  • Seramik kaplamalar,
  • Diş beyazlatma işlemeleri,
  • İmplant yöntemi,
  • Diş eti ve diş seviyeleme yöntemleri,

Gibi yöntemler kullanılır. Bazı durumlarda çene cerrahisi de sürece dahil edilebilir.

 

Gülüş Tasarımı Antalya ‘nın Fiyatları

Gülüş tasarımında her hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemi farklılık gösterir. İşlemlerde uygulanan tedavi yöntemleri ve hastanın fiziki durumu fiyatlarda belirleyicidir. Gülüş tasarımı merkezine başvuruda bulunan hastalar, ağız sağlığına ve arzuladıkları gülüş tasarımına uygun fiyat avantajları ile sahip olabilirler.

 

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir