Antalya Çocuk Ortodonti

Antalya çocuk ortodonti, diş ve çene sorunlarını tespit ederek tedavi eden bir tıbbi alandır. Çocuklarda ortodonti tedavisi süt dişi dökülme dönemlerinde başlamaktadır. Çocuklarda ağız ve diş sağlığının korunarak gelecek yıllara sağlıklı bir ağız ve diş yapısıyla ilerlemesi sağlanmaktadır. 5 yaş ile 6 yaş yaş arasında başlayabilmektedir. Çocuklarda süt dişi çürüklerinden başlamak üzere tedavi alınabilmektedir.

 

Antalya Çocuk Ortodonti Özellikleri

Ortodonti, diş hekimliğinin çok önemli bir alanıdır. Çocuk ortodonti yöntemleri arasında ağız, diş ve çene yapısı sorunları bulunmaktadır. Antalya çocuk ortodonti bölümü küçük yaşlarda başlayan bir tedavi yöntemidir. Diş teli çarpık dişler, diş dizilim yanlışlarının düzeltilmesi gibi sorunlara karşı yapılan tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Süt dişleri dahil çocuklarda diş hekimliği uygulamaları yapılabilmektedir. Kompomer dolgu adı verilen tedavi yöntemi sadece süt dişi sorunlarına yönelik tedavi yöntemidir. Kompomer dolgunun flour salgı özelliği bulunmakta ve diş pulpası etkileşimine göre uygulanır. Günün her saati Antalya’ da merveaycan.com/ sitesini ziyaret edebilir bilgi alabilirsiniz.

 

Antalya Çocuk Ortodonti
Antalya Çocuk Ortodonti

 

Çocuk ortodonti Süreci

Çocuklarda gelişen ya da doğumsal özellikli diş, ağız ve çene sorunlarına karşı uygulanan tedavi yöntemine ortodonti denmektedir. Küçük yaşlarda başlayan tedavilere ise çocuk ortodonti adı verilmektedir. Merve Aycan uzman diş hekimi olarak ileri teknoloji sistemleriyle yüksek kalite tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Çene kemiğinde görülen kapanış sorunlarına erken müdahale çok önemlidir.

Diş teli gereksinimleri de ayrı önem taşımaktadır. Merveaycan.com/ adresinden özel bir tedavi yöntemi olan çocuk ortodontisi hakkında bilgi alabilir güvenle tedavi alabilirsiniz. Çocuk ortodonti uygulamaları arasında diş sorunlarının giderilerek sağlıklı kapanan ve gülümseyen ağız yapısına kavuşturabilmek bulunmaktadır.

Siz de çocuklarınızda fark edilen çene ve diş sorunlarını tespit ve tedavi edebilirsiniz. Geçmişte zor kabul edilen diş telleri günümüzde kabul görmüş bulunmaktadır. Çünkü muhteşem teknoloji gelişimlerinden diş hekimliği de olumlu etkilenmektedir.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir