Antalya Çocuk Diş Hekimi

Antalya diş kliniğinde Merve Aycan deneyimli personeli ile tedavi uygulamaları yapmaktadır. Yaptıkları doğru teşhis ve hızlı uygulamaları ile övgü almaktadır. Antalya çocuk diş hekimi olarak koruyucu hekimlik anlayışını benimsemiştir. Kişiye özel çözümler üretilirken ağız diş sağlığında ki yenilikler takip edilmektedir.

 

Çocuk Diş Hekimi Alanı Nedir?

Biberon çürüğü tedavileri, flurod uygulaması, yer tutucuları ve fissür örtücü uygulamalarının yapıldığı bilim dalıdır. Çocuk diş hekimlerinin alanlarında deneyimli ve sabırlı olması çok önemlidir. Çocuk diş hekimleri 0-15 yaş bireylerin ağız ve diş sağlığını inceler. Bu bireylerde koruyucu, önleyici ve tedavi edici tüm yöntemleri uygulanmaktadır.

 

Antalya Çocuk Diş Hekimi
Antalya Çocuk Diş Hekimi

 

Antalya Çocuk Diş Hekimi ‘nin Yaptığı Uygulamalar

1- Diş çürüğünü önleyici işlem uygulamaları.

2- Çürük süt ve sürekli dişlerin tedavi ve restorasyon uygulamaları.

3- Erken diş kayıplarını önlemek için tedavi.

4- Koruyucu ve önleyici ortodontik tedavilerin uygulanması.

5- Çocukluk döneminde ve genç bireylerde görülen diş eti hastalıklarının tedavi uygulamaları yapılır.

6- Genel diş bakımı ve tedavilerin uygulanması olur.

 

Çocuk Diş Hekimi İle ilk Ne Zaman Tanışılmalı?

İlk diş hekimi muayenesi bebek ilk dişini çıkardıktan sonra yapılır. Bu süreç ortalama 1 yaşa denk gelir. Bu erken tanışmanın önemi ise çocukların süt dişlerinin çürüme de gelişmesini sağlar. Sağlıklı kalıcı dişlenmeye geçebilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda çocukların diş sorunu yaşamadan diş hekimi ile tanışması kaygı oluşumunu azaltır.

Çünkü tedavi sürecinde çocuk çok kaygılı olur. Uyum sağlamazsa süreç zorlu ve uzun süreli olur. Çocuk, diş hekimi ve Veli’nin uyumlu bir üçlü olması çok önemlidir. Uyum sağlanamaz ise çocukta çok fazla kaygı olabilir. Bu durumda tam donanımlı bir hastaneye gitmek gerekir. Genel anestezi ile tedavi süreci ağrısız ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir