Antalya Ortodonti Tedavisi

Vücut sağlığı insanın sosyal yaşantısını devam ettirebilmesi ve kaliteli bir hayat sürebilmesi için çok önemlidir. Ağız sağlığı vücudun bütün organlarının işleyiş mekanizmasını etkileyebilecek kadar önem arz etmektedir. Sağlıksız bir ağız barındırdığı yabancı mikrofloralar yüzünden vücudun günlük yaşamını derinden etkileyebilmektedir.

Ortodonti Tedavisi Ne Demektir?

Kişilerin dış görünüşleri psikolojik olarak bireyleri derinden etkilemektedir. Ağız sağlığı içerisinde çene bozuklukları, diş bozuklukları yüz bölgesinde bir takım anormalliklere sebep olabilir. Bu durum kişiyi anatomik ve fizyolojik bakımdan etkileyebilmektedir. Ortodonti tedavisi diş hekimliği çalışma sahasının bir bölümü olup çene ve dişlerdeki bozukluklar üzerine çalışmalar yapan bir bölümdür.
Antalya ortodonti tedavisi bölümünde kişilerin muayene sonrası teşhis yapılıp ve tanıları konularak uygun bir çalışma planı oluşturulmaktadır. Gerekli görülen tedavi yöntemi ameliyat gerektirebileceği gibi ameliyatsız olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Tedavinin nasıl yapılacağı hekimin kendi tercihine ve hastanın genel anamnezine bağlıdır.
Antalya ortodonti tedavisi yapan Hekim gerekli gördüğü takdirde diş teli uygulaması yapabilmektedir. Diş teli uygulamaları genellikle diş tipi bozuklukları ve yamukluklarının yanı sıra damak üzerinde yeni çıkacak olan dişlere yer açmak için uygulanabilmektedir.
Antalya Ortodonti Tedavisi
Antalya Ortodonti Tedavisi

Ortodonti Doktoru Nasıl Tercih Edilmelidir?

Ortodonti bölümü kişilerin hem fiziksel hem de mental sağlıkları için oldukça önem arz etmektedir. Bu nedenle hekim seçiminde titiz davranılması uygun olacaktır. Alanında uzman hekimler tarafından yapılan işlemler başarılı sonuç vereceği gibi hastanın güven ortamı sağlanmış olacaktır. Hasta bulunduğu ortamda ne kadar rahat hissederse o kadar konforlu bir tedavi süreci geçirecektir. Bu bağlamda Antalya’da Ortodonti alanında önemli hizmetlere imza atan hekimler bulmak oldukça olasıdır.
Söz konusu ağız sağlığı olduğunda özellikle Antalya bölgesinde ikamet eden kişiler için merveaycan.com web sitesini ziyaret ederek gerekli bilgiler temin edilebilir. Tedavi sonucunda kişilerin görüntülerinin değişmesi psikolojik ve sosyal anlamda olumlu etkileri yadsınamayacak kadar fazla olmaktadır.

Antalya Ortodonti Tedavisi

Ortodonti Uzmanı Merve Aycan Kimdir?

1988 yılında Akşehir’de doğmuştur. İlk öğrenim, orta okul ve liseyi Isparta’da tamamlamıştır.

2007-2012 yılları arasında yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlamıştır.

2013-2018 yılları arasında, Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavını (DUS) kazanarak Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Uzmanlık eğitiminde ‘’CAD/CAM VE KONVANSİYONEL YÖNTEM KULLANILARAK ÜRETİLEN FARKLI RETANSİYON APAREYLERİNİN VE UYGULAMADA KULLANILAN FARKLI YÜZEY PÜRÜZLENDİRME YÖNTEMLERİNİN ETKİNLİĞİNİN İN VİTRO OLARAK KARŞILAŞTIRILMASI’’ adlı tez çalışmasını ortaya çıkarmıştır.

2018 yılında Rengarenk Ağız Diş Sağlığı Polikliniğinde Ortodonti Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır.

2019 – 2022 yılları arasında Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı polikliniğinde Ortodonti uzmanı olarak çalışmıştır. 2022 itibari ile kendi kliniğini tasarlayarak hastalarına hizmet vermeye başlamıştır.

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir