Antalya Şeffaf Plak

Ortodonti tedavisi, çocuk – yetişkin her kesimden insana uygulanan, diş köklerinin yanlış yapılanması sonucu meydana gelen çarpıklıkların ve çene eklemlerinin düzeltmesi anlamına gelir. Modern tıbbın gelişmesiyle birlikte ortodonti tedavisinde kullanılan klasik diş teli uygulamalarının yanı sıra şeffaf plaklar da yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

 

Şeffaf Plak Nedir?

Şeffaf plak, diş bozukluklularının tedavisinde kullanılan ve diş tellerine alternatif olarak geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Merve Aycan diş kliniğinde başarılı bir şekilde yürütülen bu yeni ortodonti tedavi yöntemi, diş teli kullanımı istemeyen hastalar için oldukça revaçta bir yöntemdir. Ağız içi ölçüsü alınarak kişiye özel olarak yapılır ve ağız içi uyumlu materyallerden üretilir.

 

Antalya Şeffaf Plak
Antalya Şeffaf Plak

 

Şeffaf Plak Avantajları Nelerdir?

Antalya şeffaf plak tedavisi, ortodonti ihtiyacına mükemmel bir çözümdür. Diş teli kullanmak istemeyen ancak ortodontik tedaviye ihtiyaç duyanlar arasında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Şeffaf plağın avantajları şu şekildedir:

Görünüş itibariyle şeffaf olmasından kaynaklı oldukça estetik yapıdadır.

Diş teli görüntüsünü istemeyenler ve sosyal hayatta sıkıntı yaşayacağını düşünenler için oldukça pratik ve sağlıklı bir tedavidir.

Antalya şeffaf plak kullanımı oldukça rahattır. Yemek yerken ya da çıkarılmak istendiği zaman rahatlıkla çıkarılabilir.

Tak – çıkar özellikte olduğu için ağız içi hijyenin korunmasına oldukça yardımcıdır.

Diş tellerinin takıldıktan sonra bir müddet sıkıntı verdiği bilinir. Çünkü diş tellerinin görevini yerine getirmesi için sıkılır ve bir müddet hastada bu sıkışmaya bağlı ağrı hissedilebilir. Antalya şeffaf plak, bu sorunları ortadan kaldırarak, hiçbir ağrı sızı hissetmeden tedaviye başlanmasını mümkün kılar.

 

Şeffaf Plağı Herkes Kullanabilir mi?

Diğer tüm tedaviler gibi ortodonti tedavisi de uzman bir hekim tarafından değerlendirilmelidir. Merve Aycan diş kliniğine gelen hastalar, uzmanlarla birlikte görüşerek dişleri için en uygun ortodonti tedavi yöntemini belirlerler.

 

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Merve Aycan diş kliniğinde şeffaf plak tedavisi, hekim görüşlerine ve kişinin dip – kemik yapısına göre değişiklik gösterir. Minimum 6 ay kullanılması önerilen şeffaf plaklar, diş yapısındaki bozulma durumlarına göre 1 ila 1,5 yıla kadar devam edebilir.

 

Şeffaf Plak Hangi Dişlere Uygulanır?

Şeffaf Plak tedavisi;

Dişlerde çarpıklık sorunu olanlara

Ayrık dişleri olanlara

Alt ve üst çene yanlış kapanma problemlerinde

Çene – damak genişletme problemlerinde

Ve hekimin uygun gördüğü birçok ortodontik rahatsızlıkta kullanılabilir.

 

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir