Antalya implant mı Antalya ortodonti mi?

Ağız ve diş sağlığı, aslında bütün bedenin sağlığını kontrol etmektedir. Ağız hijyenini ne kadar iyiyse vücudun sağlık sistemi de o kadar iyi olmaktadır. Hem sağlık hem de estetik açıdan ağız ve diş sağlığı büyük bir öneme sahiptir. Şüphesiz ki herkes bembeyaz ve inci gibi işlere sahip olmak istemektedir. Dişlerde mevcut şekil bozuklukları ve pozisyon değişikliklerini düzeltmek en sık uygulanan tedavilerdendir.

Dişler arasında boşluklar olduğunda ne yapılmalı? Bu sorunun cevabı farklı tedavi seçenekleriyle karşılanmaktadır. Antalya ortodonti açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu alanda uzman olan Uzm. Dt. Merve Aycan her türlü tedavi imkanını sizlere sunmaktadır.

 

Antalya implant mı Antalya ortodonti mi?
Antalya implant mı Antalya ortodonti mi?

 

Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodontik tedavi dişlerin bozuk pozisyonlarını ve iskeletsel sorunlarını düzeltmek amacıyla yapılan bir tedavidir. Dişlerin çene kavsinin dışında konumlanması durumunda olması gereken pozisyona getirmek için ortodontik tedavi uygulanması gerekir. Dişler arasında boşluklarında bulunduğu durumlarda da yine en iyi tedavi yöntemidir.

Kişiden kişiye göre değişiklik gösteren tedavi süresiyle dişlerinizi koruyan ağrısız ve acısız en makul tedavidir. Ortodontik tedavi konusunda aklınızdaki soruları en iyi Merve Aycan cevaplayacaktır. Antalya ortodonti kliniği olarak her konuda yanınızda olmaktadır.

 

implant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi, diş eksikliklerinin giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Dişin kökü yerine kemik içerisine vida yerleştirilmesiyle gerçekleşir. Kemiğin oyulması ve içerisine vida konuyor olması biraz ürkütücü bir durum gibi görünmektedir. Ancak zannedildiği gibi zor bir işlem değildir. Diş eksikliğini gidermenin en sağlıklı ve mantıklı yöntemidir.

 

implant Tedavisi mi Yoksa Ortodontik Tedavi mi?

Bu durum kişinin çene ve diş yapısına, ekonomik durumuna göre değişiklik göstermektedir. Dişlerin konum bozukluklarını ve iskeletsel anormallikleri düzeltmek için ortodontik tedavi uygulanması gerekmektedir. Diş eksikliği olduğunda genel de implant tedavisi uygulanır. Ama her zaman implant yapmak mümkün olmayabilir.

Bu durumda yapılacak tedavi ortodontik yöntemdir. Dişler arasındaki mesafeye azaltarak bu boşluklar kapatılabilir. Dolayısıyla ortodontik tedavi her sorunu çözmektedir. Ortodontik tedavi hem tel takılarak hem de şeffaf plaklarla yapılmaktadır.

Dişlerdeki her türlü konum ve pozisyon bozukluğunu gidermektedir. Antalya ortodonti her türlü imkanı ayağınıza sermektedir. İster tel takmayı ister şeffaf plak kullanmayı tercih edin. Kararınız ne olursa olsun ilk adresiniz Merve Aycan olmalıdır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir