Antalya Zirkonyum Diş Nerede Yaptırılır?

Zirkonyum diş kaplama; dişlerin yüzeylerinde yaşanan renk bozulmalarında, ayrık ve yamuk dişlerde, estetiğini kaybetmiş dolgu bölgelerinde, arka dişler için yapılacak kaplamalarda tercih edilen bir uygulamadır. Tedavi sonucunda diş yapısının güçlendirilmesi, dişlerin fonksiyonelliğinin artırılması ve hastanın gülüş estetiğine kavuşması amaçlanır.

Uygulama noktasında yaygınlık kazanan bu yöntem Türkiye’de birçok şehirde farklı diş kliniklerinde gerçekleştirilebilir. Antalya zirkonyum diş kaplama için Merve Aycan diş kliniği tercih edebileceğiniz saygın adreslerdendir.

 

Antalya 'da Zirkonyum Diş Nerede Yaptırılır?
Antalya Zirkonyum Diş Nerede Yaptırılır?

 

Zirkonyum Diş Kaplaması Nedir?

Zirkonyum kaplama, porselen diş kaplama yöntemleri arasında yer alır. Kaplama malzemesi olarak oksijenle birleştirilerek hazırlanan zirkonya seramiği kullanılır. Uygulama sürecinde dişler belli oranda küçültülür ve yumuşak malzemeler yardımıyla ölçü alınır.

Renk skalası üzerinden bir renk belirlenir. Sonrasında geçici dişler takılıp 3-5 günlük süre içerisinde zirkonyum kaplamaların yapımı tamamlanır. Özel sıvı yapıştırıcılar kullanılarak zirkonyum kaplamalar ilgili dişlerin üzerinde sabitlenir.

 

Kimler Zirkonyum Diş Kaplama Yaptırır?

Zirkonyum diş kaplama yaptıracak kişiler için belli bir sınırlandırma bulunmaz. Ancak çene gelişimi devam eden genç bireylerde zirkonyum uygulaması için gelişimin tamamlanması beklenir. Bunun yanında diş çürüğü veya duruş bozukluğu olan kişiler, dişlerinde renk değişimi veya kırıklık bulunan hastalar, kuron veya köprü uygulaması yaptırmış bireyler zirkonyum diş kaplama yaptırabilir. Kaplama ile sağlam ve estetik görünümlü dişlere kavuşulması hastaların öncelikli tercih sebebidir.

 

Zirkonyum Diş Kaplamanın Adresi

Zirkonyum kaplama öncesinde farklı kliniklerden araştırma yapılarak hekim görüşü alınabilir. Merve Aycan diş kliniği ile de iletişime geçip sorunlarınızı ve tedaviden beklentilerinizi iletebilirsiniz. Antalya zirkonyum diş kaplama tedavisi için hem vatandaşların hem de sağlık turizmi kapsamında gelenlerin bulunduğu bir yerdir. Siz de uygun fiyatlardan yararlanarak diş sağlınıza ve estetik bir yüz ifadesine kavuşmak istiyorsanız merveaycan.com adresine giderek ilk adımı atabilirsiniz.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir