Telsiz Ortodonti (invisalign)

Genellikle ortodonti tedavisi hep diş teli ile yapılır biliriz. Ancak son gelişen çalışmalar sayesinde artık tel takılmadan da aynı etkiyi alabiliriz. Genel olarak ise bu tedavinin adını invisalign olarak adlandırılır. Tamamı ile kişiye özeldir ve daha estetik bir çözüm yoludur.

 

Telsiz Ortodonti (invisalign)
Telsiz Ortodonti (invisalign)

 

invisalign Nedir, Nasıl Kullanılır?

Şeffaf diş plağının ağız içine yerleştirilmesi ile devam eden bir tedavidir. Genellikle estetik açıdan diş teli istemeyen kişiler tercih ederler. Yani telsiz ortodonti tedavisidir. Özellikle yetişkin yaştaki hastalar diş teli ile gezmeyi çok istemeyebilir. Dolayısıyla daha şeffaf ve fark edilmeyen bu tedavi yöntemi uygulanabilir.

Kimlere uygulanabileceği konusunda net yanıtı diş hekiminiz belirler. Diş tedavisi kişiden kişiye göre çok değişen bir konudur. Antalya çevresinde hizmet alabileceğiniz Merve Aycan’dan randevu alarak ilk muayenenizi olabilirsiniz.

 

invisalign Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bu tedavi sürecindeki tüm zaman planlamasını hekiminiz yapacaktır. Ancak ortalama olarak en az altı yedi ay plak ağzınızda kalmalıdır. Diş yapınızın tedaviye cevap verme süresine göre de sonlanır. Ortalama bir telsiz ortodonti zamanlaması yirmi aya kadar sarkabilir.

 

invisalign Herkese Uygulanabilir mi?

Yine bu sorunun size özel cevabını da hekiminiz verir. Aslında invisalign için bir yaş sınırlaması ifade edilemez. Bu tedaviyi yaptırabilmek için en önemli kriter diş etlerinizdir. Diş etlerinizin plağı sağlam tutup tutmayacağı çok önemlidir.

Hassas ve çabuk kanayan diş etleri tedaviye olumlu sonuç vermeyebilir. Hekiminiz gerekli görürse ilk başta önce diş eti tedavisi de yapabilir. Aklınızdaki tüm sorulara yanıt almak için Merve Aycan randevusu alabilirsiniz.

Aynı zamanda diş beyazlatma, implant, lamine diş, diş taşı temizliği gibi her tedavi de yapılıyor. İstediğiniz sadece rutin bir kontrol ise onun için de hekiminiz tarafından muayene edilirsiniz.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir