Ortodonti Tedavisi Antalya

Diş tedavileri ve dişlerdeki düzensiz oluşumları engellemek için uygulanan operasyonlardır. Fiziksel olarak görünümün düzeltilmesi hedeflenir. Ağız içi sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği alanıdır.

 

Ortodonti Tedavisi Antalya
Ortodonti Tedavisi Antalya

 

Tedavi Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Diş çürümelerini önlemek için ve diş etlerinde oluşan rahatsızlıkların giderilmesi adına yapılan tedavilerdir. Dişle birlikte oluşan migren ve birtakım ağrıları yok eder. Faydaları şu şekildedir;

  • İnsanlarda oluşan özgüven eksikliğini giderir ve gülümseme gelişimi sağlar.
  • Dişlerin fonksiyonları tamamlanır.
  • Dişler artık kolay fırçalanır.
  • Hijyenik bir görüntü ortaya çıkar.
  • Kronik travmaları engeller
  • Çiğneme fonksiyonunun gelişmesiyle birlikte sindirim sistemi de olumlu etkilenir.
  • Diş kırılmalarını önler
  • Diş kaslarının zarar görmesini engeller.

Dişlerde oluşan çarpıklaşmayı gidererek estetik görüntüyü sağlamak amaçlanır. Merve Aycan süreci yürüterek sağlıklı bir görünüm amaçlar.

 

Tedavi Süreci Nasıldır?

Dişler dökülmeye başladıktan sonra ortaya çıkan eğrilikler ve rahatsızlıklar, diş eti gelişimini engeller. Bu problemlerden bir an önce kurtulmak kişide oluşan psikolojik rehaveti kaldıracaktır.

Ortodonti tedavisi Antalya kliniklerde yapılan tedaviyle mümkün oluyor. Erken tedavilerde süre birkaç ay sürerken geç kalınmış durumlarda 1 ve 4 yıl arasında değişir. Önce muayene edilir daha sonra hasta hazırlanır, teşhis konulduktan sonra planlamalar yapılarak tedavi süreci başlatılır. Kişilerin çene yapılarına göre süreçler değişebilir. Seansları kaçırmadan kontrolleri yaptırmanız daha verimli olacaktır.

 

Avantajları Nelerdir?

Çocuklarda erken yaşlarda başlanırsa ileride yaşanacak problemleri ortadan kaldırır. Bunun yanında diş telleri, daha düzgün ve daha estetik bir görünüm sağlayacaktır. Çocuklarda görüntüler bazen kişinin kendine olan güvenini elinden alıyor ve sosyalleşememe ile birlikte eğitiminde de ciddi sorunlara yol açabiliyor. Geç kalmadan yaptırmak ileri dönük en büyük yatırım olacaktır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir