Antalya Çocuk Diş Doktoru

Çocukların diş çıkarması ya da diş çürükleriyle mücadele etmesi oldukça zordur. Bu nedenle pedodonti olarak bilinen çocuk diş hekimliğinden yardım alınır. Çocukların dişlerini koruması ve çene yapılarının zarar görmemesi açısından doğru hekimlerden tedavi almaları gerekir. Antalya’da bulunan Dr. Merve Aycan da çocuk diş hekimliği yaparak kliniğinde hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Çocuk Diş Hekimliği Nedir?

0 – 13 yaş arasındaki çocukların diş tedavileri, çocuk diş hekimliği tarafından yapılmaktadır. Burada yapılan tedavilerin amacı ağız ve çene sağlığını korumak ya da iyileştirmektir. Dişlerde görülen sorunların yaş grubuna uygun şekilde çözülmesini amaçlayan Merve Aycan, çocukların diş bakımının nasıl yapması gerektiğini hakkında da bilgi vermektedir. Özellikle süt dişlerinin korunması açısından yönlendirme yapmakta, çocuklarla birlikte aileleri de bilinçlendirmektedir.

 

Antalya Çocuk Diş Doktoru
Antalya Çocuk Diş Doktoru

 

Antalya Çocuk Diş Doktoru Merve Aycan

Modern ekipmanlarla hizmet veren Antalya Çocuk Diş Doktoru Merve Aycan, çocukları korkutmadan tedavi yapmaktadır. Kişiye özel çözümler ürettiğinden dolayı diş sorunlarının giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Ayrıca teşhis ve tedaviyi en hızlı şekilde tamamlamaktadır. Dolayısıyla çocukların daha fazla diş problemi yaşamasını engellemektedir. Çocukların meslektaşlarından korkmamaları içinse eğlenceli tedavi yöntemlerine başvurmaktadır.

 

Merve Aycan Antalya Çocuk Diş Doktoru Diş Tedavileri

Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da diş sağlığı oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru teşhis ve tedavinin uygulanması gerekmektedir. Merve Aycan, kliniğinde verdiği hizmetler sayesinde çocukların ağız ve diş sorunlarıyla mücadele etmektedir. Tedavilerin yanı sıra önleyici yöntemlere de başvurmaktadır. 0 – 13 yaş grubunda genel olarak yapılan işlemlerse şu şekildedir:

 

Ağız ve diş sağlığını korumaya yönelik bilgilendirme,

Beslenme önerileri,

Ampütsyonlar,

Çürük önleyici uygulamalar,

Diş travması tedavisi,

Çocuk protezleri,

Diş çekimi,

Kanal tedavisi,

Zararlı ağız alışkanlıklarını durdurma,

Dolgu,

Süt dişlerinde restoratif tedaviler,

Çene yapısının kaymaması için gereken diğer tedaviler vb.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir