Antalya Telsiz Tedavi Nasıl Olur?

Son zamanlarda en yeni teknolojik makinalar ile bir çok tedavi yöntemi bulunmuştur. Tedavi teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen invisalign tedavisinde dişlere uygun bir şekilde hazırlanan aligner kullanılarak yapılan bir metottur. Bunu en iyi yapan dış polikliniklerinin başında Antalya telsiz tedavi merkezleri gelmektedir.

 

Antalya Telsiz Tedavi Nasıl Olur?
Antalya Telsiz Tedavi Nasıl Olur?

 

Telsiz Tedavi Nedir?

Artık diş teli kullanılmadan gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi çapraşık diş sıralaması sorunu Antalya telsiz tedavi artık ortadan kaldırılıyor. Aynı zamanda aralıklı diş veya yanlış çene kapanışı problemleri önünde de uygulamaya girmektedir. Merve Aycan böylece büyük ölçüde memnuniyet yaratan sonuçlar ortaya koymaktadır.

İnsanlar yaşadıkları bu sorundan kurtulurken aynı zamanda günlük yaşantılarında da oldukça rahatlıyor. Ağız içerisinde varlığı bile belli olmayan ve istendiğinde çıkarılabilen bu şeffaf plaklar çocuklar için ve büyükler içinde tercih edilen bir uygulama olmaktadır.

Yetişkinler de bu yöntemden rahatlıkla ve kolaylıkla faydalanabilir. Bu tedavide metal teller ya da braketler kesinlikle kullanılmıyor. Dolayısıyla insanlar ve hastalar açısından da son derece rahat bir seçenek olmaktadır.

 

Telsiz Tedavi Nasıl Yapılır?

İlk olarak tedavinin uygulanması için kişiye özel şeffaf plakların yapılması gerekmektedir. Bu yüzden önce hastadan ölçü alan Merve Aycan başlamaktadır. Çünkü telsiz ortodonti tedavisinde kullanılan plaklar kişiye özel olmaktadır. Her hasta için özel olarak ölçülere uygun bir halde üretiliyor.

Böylece üç boyutlu tarayıcılar kullanılarak hastalardan ölçü oldukça hızlı ve kolayca alınır. Herhangi bir acı hissi olmamaktadır. Arkasından yine tarayıcılar ile sadece kişiye özel yapılan plaklar hazırlanır. Elbette şeffaf plak bir hafta on gün gibi bir süreçlerle değiştirilmelidir.

Bu periyotlarla dişlerde azda olsa bir miktar düzelme meydana gelir zamanla. Bu nedenle plaklar hastaya teslim edildikten sonra kullanılan plakların 7 veya 10 günlük süre aralığı ile değiştirilmesi için Antalya telsiz tedavi merkezlerinden rahatlıkla bilgi ala bilirler.

Tedavinin başlangıç sürecinde hastalarda çok az düzeyde bazı sıkıntılar meydana gelebilir. Bunun ise sadece alışma süresinde yaşanan sıkıntılar olmaktadır. Böylece zamanla varlığı bile unutuluyor. Bütün bu aşamaları Merveaycan.com dan rahatlıkla bula bilirsiniz. Sizde rahat, konforlu bir alanda tedavi olmak istiyorsanız Merve Aycan dış polikliniğine mutlaka uğramalısınız.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Merve AYCAN olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca beni Instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir